O kavárně

Kavárna Inkognito je první družstevní kavárnou v Plzni a navazuje na silnou tradici plzeňských družstev z první republiky, které se koncentrovaly v okolí Husovy ulice. Nabízí kávu zapatistických a feministických družstev v Mexiku z pražírny Cafe Libertad Kollektiv, pivo z pivovarů Chříč a Chodovar, točené Il-sano, mošty z biomoštárny ze Stvolen u Manětína, Rossbach cider, limonády z jablářství F. H. Prager, destiláty Žufánek a Bairnsfather, polévku z Kačaby a mnoho dalšího. Kavárna je nekuřácká, ale s terasou, na které si můžete zapálit. Platební karty nepříjímáme! 

Otevírací doba kavárny:

Pondělí až pátek od 9:00 do 23:00

Sobota, nedělě a svátky od 17:00 do 23:00

Menu

O naší kávě

V kavárně nabízíme kávu z pražírny družstva Cafe Libertad Kollektiv, která je nakupována bez prostředníků přímo od zapatistických a feministických družstev v Hondurasu, Kolumbii, Mexiku, Venezuele a následně pražena v Hamburku. Část výtěžku z prodeje kávy je věnována na emancipační, sociální a ekologické projekty v zemích původu, propagaci zapatistického hnutí a podporu antirasismu.

Standardně připravujeme kávu ze směsí arabik St. Pauli „ROAR“. Jde o kávu v biokvalitě z regionu La PAZ ležícím v západní části Hondurasu, která pochází z malých farem sdružených v asociaci COMSA (Café Orgánico Marcala S. A) a dále z malého družstva APROLMA (Asociación de Productoras Libres de Marcala), zaměřeného na sociální a ekonomická práva žen. Káva St. Pauli je pojmenovaná po stejnojmenném hamburském fotbalovém klubu, který se vymezuje vůči neonacismu, podporuje sociální projekty a od roku 2005 pořádá Protirasistický fanouškovský turnaj, na který zve fankluby s obdobnými názory. Z jednoho kila kávy jsou věnována 2 eura na podporu antirasismu a projekty bojující za „právo na město“ místních obyvatel.

O našem pivě

V kavárně čepujeme primárně piva z pivovaru Chříč (Pch!) a Chodovar. Pch! je minipivovar založený v roce 1567, který díky občanskému sdružení Propolis obnovil svou činnost v roce 2015. Pivovar funguje na principu sociální firmy a zaměstnává lidi s mentálním postižením. Sládkem je Ing. Josef Svoboda, který se v branži pohybuje více než 40 let a dává vzniknout prvotřídnímu ležáku Pazdrát, který je vlajkovou lodí pivovaru. Kromě Pazdrátu se v pivovaru vaří také sezonní speciály včetně svrchně kvašených piv, které dle aktuální nabídky můžete u nás též ochutnat. Příležitostně je vařen i speciál Družstevník, kterého se můžete napít výhradně u nás!

Na čepu máme pravidelně rovněž piva z pivovaru Chodovar, který vlastní rodina Plevkova. Standardně čepujeme jejich Zlatou jedenáctku, dvanáctistupňové pivo Prezident nebo třináctku Zámecký speciál. Vyjma piva točíme i ochucenou minerální vodu Il Sano, která je jedinečná svým obsahem železa.